Tworzymy strony z użyciem wszelakich technik, tj.: PHP, MySQL, Flash, Action Script, JavaScript, HTML, DHTML, XHTML.

Odbierz  pocztę
PLseparatorEN

Słownik pojęć w literze: A

Filtruj: [A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ] / {Lub wszystkie}

Agencja reklamowa

-

to firma zajmująca się kreowaniem wizerunku w mediach. Media można podzielić na tradycyjne nośniki papierowe, przestrzeń publiczną (billboardy), TV oraz coraz częściej interaktywne agencje reklamowe ds. wizerunku w sieci Internet. Firma może zajmować się poprawą postrzegania klienta w sieci, ale może to być też wyspecjalizowana agencja do tworzenia stron internetowych. Na rynku jest wiele firm z kapitałem polskim i zagranicznym o różnym zasięgu. Jednak większość z nich w sekcji projektowania witryn korzysta z outsourcingu zlecając kreację witryny www wyspecjalizowanym firmą projektowym zatrabiając na pośrednictwie tej usługi.Stąd też lepiej jest zamawiać projekt strony www bezpośrednio u zespołu informatycznego niż poprzez drogich pośredników jakimi są agencje reklamowe.
AJAX

-

(Asynchronous JavaScript and XML) - asynchroniczny JavaScript i XML; termin określający "nowe" podejście do wykorzystania dotychczasowych technologii razem, włączając w to: HTML lub XHTML.

Gdy technologie te zostaną wykorzystane razem w ramach modelu AJAX, aplikacje sieciowe są w stanie dokonywać szybkich, przyrostowych aktualizacji w interfejsie użytkownika bez potrzeby przeładowywania całej strony przeglądarki. To sprawia, że aplikacja wydaje się szybsza i lepiej reaguje na akcje użytkownika.

Technologia AJAX daje możliwości projektowanie stron internetowych zawierających dynamiczne elementy witryny www, których odświeżanie poprzez zmianę zawartości nie wymaga przeładowania wyświetlanej strony.
Algorytm

-

(ang. algorithm) - jednoznacznie sformułowany sposób postępowania, który w skończonej liczbie kroków umożliwia rozwiązanie zadania określonej klasy. Zakodowany w wybranym języku programowania zamienia się w program komputerowy.
Autoryzacja poczty

-

inaczej nazywana autoryzacją SMTP - jest usługą zapobiegającą podszywaniu się nadawcy pod dowolny wybrany adres e-mail w danej domenie internetowej. Włączona autoryzacja zapewnia większe bezpieczeństwo twojego konta pocztowego. Dzięki autoryzacji SMTP odbiorca listu wysłanego z twojego konta ma gwarancję, że nikt nie podszył się pod ciebie (twój adres e-mail). Autoryzacja zapewnia, że list posiadający w nagłówku twój adres e-mail rzeczywiście został wysłany z twojego konta przez serwer twojego konta hostingowego.
Strony: 1